, , , ,

Jak wybrać mikropiaskarkę?

Mikropiaskarki amerykańskiej firmy Danville (Zest Dental Solutions) nadają się do użycia zarówno w jamie ustnej jak i do użycia zewnątrzustnego. Mikropiaskarki abrazyjne kliniczno-techniczne jako podstawowego ścierniwa używają tlenku glinu 50 mikrometrów.
, ,

CHAIRSIDE materiał kompozytowy do osadzania precyzyjnych elementów retencyjnych w protezach

CHAIRSIDE materiał kompozytowy do osadzania precyzyjnych elementów retencyjnych w uzupełnieniach ruchomych – protezach • do prostego, przewidywalnego i wygodnego osadzania: czapeczek (matryc – housing), lokatorów, zasuw etc.; • materiał kompozytowy dualny (chemo-światło)
, , , ,

Piaskarka abrazyjna PrepStart H2O.

Piaskarka abrazyjna PrepStart H2O amerykańskiej firmy Danville Materials. Innowacyjne urządzenie służy do bezbolesnego i minimalnie inwazyjnego opracowywania ubytków, w zębach stałych i mlecznych, a także między innymi do usuwania kompozytu, oczyszczania wewnętrznych powierzchni koron z cementu...
, , ,

Materiały bioceramiczne – WellRoot

Materiały bioceramiczne koreańskiej firmy Vericom WellRoot są warte uwagi, ponieważ nie wymagają mieszania. Twardnieją pod wpływem wilgoci w kanale lub w ubytku.W przeciwieństwie do typowych materiałów na bazie wodorotlenku wapnia nie resorbują się, a ich działanie alkalizujące jest bardzo długie
,

Nowy BulkEz PLUS płynny kompozyt bez ograniczeń grubości warstwy

BulkEz PLUS  zawiera nowy wypełniacz oparty na tlenku cyrkonu, co daje ulepszone własciwości takiej jak polerowalność, czy wytrzymałość na ścieranie i ściskanie. Tak samo jak poprzednik jest podwójnie utwardzalnym płynnym kompozytem typu bulk fill przeznaczonym do bezpośredniej odbudowy, bez ograniczeń co do grubości warstwy.
,

Igłotrzymacze Laschal – do każdego rozmiaru nici

Igłotrzymacze  Laschal do każdej nici • słynne igłortrzymacze Laschal ultralekkie i ergonomiczne • nitka nie zatrzymuje się na sworzniu • zapewniają pewny chwyt igieł w każdym rozmiarze • nie występuje efekt rozkalibrowania
, , ,

Samooczyszczające lusterka Yirro

W codziennej pracy często spotykamy się z problemem parujących lusterek, lub opiłków tkanek i wody podczas opracowywania zębów pod korony. Lusterka Yirro to ergonomiczny system opracowany przez projektantów przemysłowych we współpracy z lekarzami. Lusterka składają się z prostego do zainstalowania w unicie modułu sterującego oraz z lusterek, które oczywiście nadają się do sterylizacji.
,

BulkEZ Danville / Zest Dental Solutions – materiał typu bulk bez ograniczeń grubości warstwy

BulkEZ firmy Danville/Zest Dental Solutions - jest przełomem, jako materiał głównie chemoutwardzalny (chemo-światło-) charakteryzuje się skurczem kierunkowym - w kierunku najlepiej związanej powierzchni - tzn. w kierunku ścian i dna ubytku.
, ,

Narzędzia do Endodoncji Laschal

Ułatwiają odnajdywanie ujść kanałów lub udrażnianie zobliterowanych kanałów. Najnowszy model PCF-N-90AHF/L (?szczypce obrotowe?) ma szczeki w układzie N/S, o 90 z blokadą o wyjątkowej ergonomii i przy unikalnym ?czuciu? narzędzia kanałowego.