Materiały typu bulk – Bulk EZ (Danville / Zest Dental Solutions)

Na rynku jest wiele materiałów typu bulk.
Większość z nich jest światłoutwardzalnych, co powoduje ryzyko powstawania szczeliny między tkankami zęba, a wypełnieniem, spowodowanej skurczem materiału w kierunku światła.
BulkEZ firmy Danville/Zest Dental Solutions – jest przełomem, jako materiał głównie chemoutwardzalny (chemo-światło-) charakteryzuje się skurczem kierunkowym – w kierunku najlepiej związanej powierzchni – tzn. w kierunku ścian i dna ubytku.
Dodatkowo można go używać dzięki technologii IntelliTek z dowolnym światłoutwardzalnym systemem wiążącym.


Przedstawiamy Bulk EZ Podwójnie utwardzalny płynny kompozyt typu bulk fill

Przeznaczony do bezpośredniej odbudowy, bez ograniczenia co do grubości warstwy. Dzięki technologii IntelliTek kontroluje skurcz i naprężenia, co umożliwia wypełnianie dowolnie głębokich ubytków bez pęknięć oraz bez szpar między materiałem a tkankami.

Bulk Ez to łatwy w aplikacji podwójnie utwardzalny kompozyt typu bulk fill do ubytków klasy I, II i MOD.

Materiał początkowo jest płynny, co ułatwia aplikację. Po spolimeryzowaniu ma podobne właściwości jak tradycyjny kompozyt światłoutwardzalny typu pasta.

Bulk Ez można stosować z dowolnym światłoutwardzalnym systemem wiążącym dzięki specjalnym inicjatorom technologii IntelliTek.

Można stosować go jako samodzielne wypełnienie.

Bulk EZ można również pokryć warstwą szkliwną wykonaną z dowolnego kompozytu typu pasta. Pokrywając Bulk EZ tradycyjnym kompozytem typu pasta nie ma potrzeby stosowania systemu wiążącego między nimi.

Wskazania:
klasa I i II oraz MOD
liner (podścielacz – podkład) na dno ubytku
odbudowa zrębu korony
do cementowania wkładów z włókna szklanego z jednoczesną odudową zrębu i ewentualnym wypełnieniem całego ubytku.

Dowolna grubość warstwy:

Bulk Ez ulega całkowitemu utwardzeniu w najgłębszych zakamarkach ubytku.
Materiał umożliwia wypełnienie dowolnie głębokich ubytków jedną warstwą, bez czasochłonnego utwardzania kolejnych warstw.
Wypełnienie ubytku jedną warstwą pozwala zaoszczędzić do 60% czasu w porównaniu z tradycyjnym materiałem.

Kontrolowane naprężenia i skurcz polimeryzacyjny:
utwardzanie chemiczne kompozytu trwa jedynie 90 sekund i pozwala lepiej kontrolować naprężenia i skurcz niż w światłoutwardzalnych kompozytach bulk fill
kompozyt charakteryzuje się skurczem kierunkowym w stronę ścian i dna ubytku, co zapewnia wyjątkową szczelność wypełnienia z uwagi na brak pęknięć i szczelin między materiałem a tkankami zęba (co widać na ilustracji obok)

Doskonałe właściwości fizyczne:
Bulk Ez ma wytrzymałość na zginanie o sile 138 MPa – dzięki temu znajduje się wśród najlepszych kompozytów na świecie
posiada bardzo wysoki kontrast na RTG rzędu 320% kontrastu aluminium, co pozwala na bardzo łatwą ocenę wypełnienia na zdjęciu
charakteryzuje go wysoka odporność na ścieranie potwierdzona w niezależnych badaniach

Kompatybilny ze wszystkimi systemami wiążącymi:
Bulk Ez ma technologię IntelliTek, która pozwalają wypełnić ubytek o dowolnej głębokości i czynią go kompatybilnym praktycznie  z dowolnym światłoutwardzalnym systemem wiążącym.
zaleca się stosowanie systemu wiążącego Prelude One firmy Danville / Zest Dental Solutions, jednak można go stosować z każdym systemem wiążącym preferowanym przez lekarza.

Perfekcyjna polerowalność:
wyniki badań wskazują na bardzo wysoką polerowalność, która gwarantuje doskonałą estetykę, nawet bez dodatkowego użycia wierzchniej warstwy kompozytu w paście
dostępny jest w 3 kolorach: A1, A2, A3 według skali Vita

Materiał Bulk Ez Danville w naszym sklepie internetowym:
Można kupić zestaw wprowadzający (kolory A1, A2, A3 i aplikatory) lub uzupełnienia w wybranym kolorze.